Tüp bebek sürecinde Riskler! (Ovulasyon İndüksiyonu )

İşlemden sonra herhangi bir aktivite ya da ilişki yasağı yoktur. Aşılama (İnseminasyon)  işlemi yapılan günün akşamı ya da ertesi sabah ilişkide bulunabilirsiniz.

Nadiren gerekli olmasına rağmen, işlem öncesi ve sonrası gerek duyulursa antibiyotik tedavisi uygulanabilmektedir. Alınan önlemlere rağmen aşılama işlemi sonrası enfeksiyon görülebilmektedir (< % 1). İşlem sonrası 24-72 saat arasında ciddi kasık ağrısı, ateş, titreme yada karın ağrısı olursa enfeksiyon yönünden değerlendirmek gerekir.

Dikkat !!

Bazı ilaçlar, yumurtlamayı engellemekte ya da aşırı kanamaya neden olabilmektedir. Sizin ya da eşinizin doktorunuz tarafından tarif edilenlerin dışında ilaç kullanmaması gerekmektedir. Sigara, keyif verici madde ve reçetesiz ilaç kullanılmamalıdır. Ayrıca alkol ve kafein tüketiminide azaltmanız yararlı olacaktır.


Florence Ferticenter

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Kadıköy Florence Nightingale Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi© 2022 Tüm hakları saklıdır.

Tüm hakkı Florenceferticenter aittir - 2022