İlk Görüşme

Florence Ferti Center Tüp bebek merkezimize geldiğiniz de, İlk görüşmeniz kişisel durumunuz ve size gereken tedavinin seviyesine göre 20 dakika kadar kısa olabileceği gibi 1 saat kadar uzun da olabilir. İlk görüşmede doktorunuzla ve tüm ekiple tanıştırılıp tıbbi hikayeniz alınmaktadır. Görüşme de bütün sorularınız cevaplanmaya çalışılacak ve sizinle tedavi seçenekleri tartışılacaktır. Bunların sonucunda sizden kan testleri, ultrason ve sperm testi gibi bazı testler isteyebilmekteyiz.

Lütfen ilk görüşmeye geldiğinizde tüm medikal dosyalarınızı, özellikle daha önce fertilite tedavisi gördüyseniz bu tedaviye ait tüm raporlarınızı getiriniz.

İlk görüşmede, doktorunuz tarafından tıbbi öz geçmişiniz ve daha önce uygulanan fertilite tedavileri gözden geçirilecektir. Bu ilk bilgilerin ışığında, doktorunuz bir ön tanı düşünerek, infertilite araştırması esnasında hangi testlerin yapılacağını karar verecektir. Tanı kesinleştikten sonra, doktorunuz sizin özel durumunuza uygun bir tedavi planı belirleyecektir.

İlk değerlendirme sonrasında çiftten daha önce yapılmadıysa Hepait B, Hepatit C ve HIV taraması için tetkikler istenecektir. Ayrıca bayandan FSH, LH, TSH, Estradiol, ve Prolaktin hormon tahlilleri istenebilir.

İlk görüşme de tüp bebek koordinatörü ile de tanışma fırsatınız olacak ve tedavinizin finansal boyutu hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. Tüp bebek koordinatörümüz sizi tedavinize özel kullanacağınız ilaçların bütçesi ve tedavinin maliyeti hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirecektir.

Florence Ferticenter

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Kadıköy Florence Nightingale Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi© 2022 Tüm hakları saklıdır.

Tüm hakkı Florenceferticenter aittir - 2022